Swel
 
Novinky
GMG a HYBRID Software směřují k integraci GMG OpenColor a předtiskového software PACKZ pro obaly a etikety.
 

Uživatelé PACKZ budou moci využít ty nejpřesnější barevné profily pro libovolný barevný převod

Tübingen, Německo (5. dubna 2016) – Firma GMG, přední vývojář a dodavatel high-end řešení správy barev, ohlásila, že je na dobré cestě k tomu, aby nabídla technologii separací barev OpenColor uživatelům HYBRID Software editoru a workflow pro obaly a etikety PACKZ. Návštěvníci Drupy budou mít možnost shlédnout, jak hladce spolupracuje oceněný software pro tvorbu vícekanálových profilů s PACKZ.

Oblast obalů je známá tiskovými projekty, které mají velký počet procesních a přímých barev. Integrace s GMG OpenColor umožní PACKZ využívat ty nejpřesnější barevné profily na trhu, což umožní PACKZ používat barevné převody ve svém PDF editoru, aby byly zajištěny co nejvěrnější transformace. To je obzvláště užitečné, když se změní počet barev, nebo v případě, že tiskárna usiluje o co nejvěrnější podání značkových barev.

PACKZ: Nástroje zvyšující produktivitu předtiskové přípravy grafického designu
PACKZ od HYBRID Software je jediný profesionální editor pro obaly a etikety, který funguje výhradně v prostředí PDF. Soubory se nikdy nepřevádějí, nenormalizují nebo "neimportují" do přechodného formátu, namísto toho se editují přímo jako PDF pomocí vlastní PDF knihovny HYBRID, která byl vyvinuta speciálně pro náročné požadavky předtiskové přípravy obalů a etiket. PACKZ obsahuje ucelenou sadu nástrojů pro předtiskovou přípravu, editaci a kontrolu kvality, jako je trapping, zpracování separací, tvorba a rozpoznávání čárových kódů, dynamická tvorba informačních tabulek, objektové rastrování a další. Moderní 64-bitová architektura, podpora OS-X a Windows a nativní PDF editor zaručují maximální výkon a použitelnost.

GMG OpenColor: Spolehlivé nátiskové profily pro tisk obalů
Jedinečná patentovaná technologie OpenColor firmy GMG umožňuje pomocí speciálních vícebarevných profilů na nátisku přesně simulovat účinek přetisku přímých barev. Výsledky výpočtů ze spektrálních dat, jež zahrnují tiskové technologie, typy papírů a pořadí tisku, jsou tak spolehlivé, že není třeba profily iterovat. GMG OpenColor je kompletní simulátor tiskového stroje, i třeba jen pro CMYK tisk. Umí díky okamžitému výpočtu nového profilu předvést účinek změny pořadí tisku barev, denzity tisku nebo substrátu. Takto lze snadno a s minimálními náklady předvídat výsledek změny tiskových podmínek. Centralizované úložiště barevných dat v GMG OpenColor a barevná stabilita GMG ColorProof jsou zárukou absolutně přesných výsledků a opakovatelné kvality.

Díky integraci GMG OpenColor s PACKZ je možné použít libovolný GMG OpenColor nátiskový profil k vytvoření GMG OpenColor separačního profilu přímo v PDF editoru. Výhodou je, že je potřeba jen jedna sada charakterizačních dat. Když například zadavatel pošle 12-barevnou zakázku, která se transformuje na zakázku s rozšířeným gamutem, bude výstupní převod vytvořen rovnou z dodaného GMG profilu. PACKZ umožňuje barevně převést celý soubor, nebo objekt po objektu, nebo jednotlivé barvy. Převod provádí PACKZ ale pomocí technologie GMG profilů a dynamických dat z GMG OpenColor. Používá-li tiskárna již GMG OpenColor k tvorbě barevných dat pro nátisk, tak budou GMG separace a integrace s PACKZ snadným a logickým krokem k zajištění přesnosti barev.

"V GMG jsme velmi nadšeni z integrace našich nástrojů pro správu barev a profilaci s PACKZ firmy HYBRID Software. Věříme, že vytváříme lepší barvy, než ostatní. Rádi nabízíme našim zákazníkům co nejvíce možností hladkého využití našich nástrojů pro správu barev při použití dalších řešení pro předtiskovou přípravu," říká Paul Barnes, Product Management, GMG. "S Hybrid Software úzce spolupracujeme na spojení barevných profilů a převodů do jednoho propojeného řešení obalů. Nedávno jsme dokončili spojovací mechanismus mezi těmito dvěma softwarovými systémy a brzy zahájíme zkušební provoz u vybraných zákazníků. Oficiální uvedení produktu čekáváme nejpozději na Drupě. Nakonec dostanou uživatelé mnohem lepší výsledky. Proto se lidé rozhodují zavádět lepší správu barev od GMG."

"Jsme velmi rádi, že spolupracujeme s GMG Software. Jejich technologie správy barev je známá jako nejlepší v oboru, a my chceme zajistit, aby uživatelé PACKZ mohli využít ten nejpřesnější barevný převod," říká Christopher Graf, Managing Director, HYBRID Software GmbH. "Barva je kritickým požadavkem každého zadavatele tisku obalů nebo etiket, a uživatelé PACKZ budou brzy schopni toto svým zákazníkům zaručit."


O GMG: Firma GMG je přední vývojář a dodavatel high-end řešení správy barev, byla založena v roce 1984 a sídlí v Tübingenu v Německu. Díky více než 30 letům zkušeností v polygrafii je značka GMG synonymem záruky vysoce kvalitních řešení všeho co se týká barev. Cílem GMG je nabízet ucelená řešení, která standardizují a zjednodušují workflow pro správu barev, aby se tak docílila stálá barevnost na všech typech medií a s libovolnou tiskovou technologií. V současnosti používají zákazníci po celém světě přes 11 000 systémů. Ty pokrývají celou řadu oborů a oblastí nasazení, jako jsou reklamní agentury, předtisková studia a dále ofsetové, flexografické, obalové, digitální, velkoformátové a hlubotiskové tiskárny. Firmu GMG zastupují pobočky a autorizovaní prodejci po celém světě.


O HYBRID Software: HYBRID Software s pobočkami v Belgii, Německu, Itálii, USA a s globální partnerskou sítí je firma zabývající se vývojem software zaměřená na inovativní nástroje pro zvýšení produktivity v polygrafii. Produkty firmy HYBRID Software CLOUDFLOW workflow, PACKZ editor a řešení integrace nabízejí jedinečný soubor výhod, jako je nativní PDF workflow, řešení nezávislá na dodavateli založená na oborových normách, škálovatelná technologie a nízké provozní náklady. Tyto produkty používají stovky zákazníků po celém světě ve všech oborech předtiskové přípravy a tisku včetně tisku obalů a etiket, kartonových krabic, vlnité lepenky, velkoformátového a digitálního tisku.


 
 

Vydání PDF editoru PACKZ 7.5
 
 
HYBRID Software vydává PACKZ 6.0
 
 
Nová verze PACKZ 4.0
 
 
Geniální plugin pro Adobe Photoshop: GMG ColorPlugin
 
 
GMG a HYBRID Software směřují k integraci GMG OpenColor a předtiskového software PACKZ pro obaly a etikety.
 
 
GMG oznamuje zahájení prodeje OpenColor: nejpřesnějšího nástroje pro simulaci tisku přímých barev
 
 
GMG ProductionSuite – Nové řešení GMG pro velkoplošný tisk se zaměřuje na zdokonalení opakovatelnosti
 
 
Výroba maket s GMG a Roland VersaUV LEC
 
 
GMG ColorProof 5.3 s novou architekturou klient-server
 
 
GMG ColorProof 5.2 a GMG ProofControl Inline
 
 
Nový Epson Stylus Pro 4900
 
 
První instalace nátiskového systému Epson s bílým inkoustem a software GMG v ČR
 
 
Standardizace tisku pomocí GMG PrintControl
 
 
GMG ColorProof 5.1
 
 
GMG nabízí profesionální shareware RapidCheck GO!
 
 
SWEL představuje Nexus 9.5
 
 
Fogra45, Fogra46 a Fogra47 v nátisku GMG
 
 
PRINTforum 2009
 
 
GMG colorProof o5
 
 
Nexus 9 ve Světě tisku