Swel
 
Novinky
GMG ProductionSuite – Nové řešení GMG pro velkoplošný tisk se zaměřuje na zdokonalení opakovatelnosti
 

Tuebingen (21. února 2012) – GMG uvádí novou aplikaci, která je nejkomplexnějším řešením produkce vnitřní i venkovní reklamy na trhu. GMG ProductionSuite byla představena na výstavě Fespa Digital v Barceloně a je k dispozici u specializovaných dodavatelů.

Tento inovační produkt je určen jak typickým GMG zákazníkům, kterým záleží na kvalitě, tak zákazníkům kladoucím důraz na maximální produktivitu. Jediná aplikace v sobě sdružuje celou řadu funkcí, které jsou v moderní velkoplošné produkci potřebné. GMG ProductionSuite je modulární systém skládající se z modulů Editor, RIP, SmartProfiler a PrintStation. Aktuálně podporuje přes 800 výstupních zařízení. Flexibilní licenční model umožňuje škálovat instalace: od jednoduché konfigurace pro jeden počítač s jedním RIPem, jedním Editorem a funkcemi pro řízení jednoho nebo dvou výstupních zařízení, až po rozsáhlou decentralizovanou konfiguraci s několika Editory, které mohou posílat zakázky na deset i více tiskáren a řezacích plotrů. GMG ProductionSuite běží na Mac OS® 10.5 - 10.7, Windows® XP, Vista a Windows 7.

GMG ProductionSuite Editor je jádrem aplikace

Jednoduché a intuitivní nástroje podporují vysoce efektivní workflow. Uživatelé mají neustále k dispozici precizní náhledy ve výstupní kvalitě. Tímto způsobem může uživatel zkontrolovat každý detail konečného výsledku ještě před tiskem a v případě potřeby zakázku editovat přímo v aplikaci. Integrovaný Tiling Tool umožňuje snadno, rychle a precizně dělit obrázky pro pozdější montáž. Z toho vyplývá praktická věc: Náročný výpočet měřítka vstupních dat odpadá, protože obrázky se editují přímo v konečném formátu. GMG ProductionSuite Editor zobrazuje všechny parametry potřebné k zpracování v jednom hlavním okně. Pouhých pár klepnutí myší stačí k definici a umístění kapes, švů, ok a tunýlků. Editor spočítá i potřebný počet ok a pomocí jednoduchého přepínače může uživatel vynecht rohy. Zpracováním nativních datových formátů, jako je PDF, PSD a AI, umožňuje GMG ProductionSuite Editor volnou editaci uzavřených formátů souborů. Spustit sériovou produkci s řadou různých motivů je stejně snadné jako změnit jednotlivé obrázky, text, grafiky nebo jiné prvky. Integrovaná předtisková kontrola dat a možnosti automatizace zpracování završují širokou škálu funkcí.

GMG ProductionSuite RIP

GMG ProductionSuite RIP běží na pozadí zcela nezávisle na pracovním postupu v Editoru. Tímto způsobem je možné připravovat zakázky, které vyžadují plný výkon počítače, zatímco jiné se již RIPují.

Aby bylo možné zkontrolovat zRIPovaná data před výstupem, zobrazuje Output Inspector data přesně podle separací a množství barev v tiskových datech.

GMG ProductionSuite SmartProfiler

S integrovaným SmartProfilerem lze pomocí barevných a kalibračních profilů sladit vícero tiskáren podobného typu.

Jednou ze základních funkcí s tím spojenou je precizní zpracování přímých barev. Pomocí GMG technologie, dříve dostupné pouze v té nejvyšší třídě nátisku, je možné přímé barvy přesně převést do barevného gamutu tiskárny.

GMG ProductionSuite PrintStation

Data lze snadno seskupit a připravit k produkci díky uživatelskému rozhraní, které zobrazuje montáž v závislosti na zařízení a formátu media. Jednotlivé tiskové zakázky lze volně kombinovta a optimalizovat, čímž se zajistí optimální využití materiálu a řezaní. Cílem je velmi zrychlit zpracování objednávek a výrazně snížit spotřebu materiálu.

Další možnosti

Další funkce jako Industrial Cutting, True Shape Nesting, Screen- a Variable Data Printing splňují některé ze specifičtějších požadavků. Zakoupení dalšího modulu rozšiřuje funkce nejen jedné pracovní stanice, funkce jsou k dispozici všem ostatním připojeným hlavním aplikacím.

Zvyšující se požadavky na kvalitu velkoplošného tisku motivovaly GMG ke vstupu na trh

Podle Iana Scotta, generálního ředitele GMG GmbH & Co. KG, je vstup na trh velkoplošného tisku logickým krokem vzhledem ke strategii firmy, která v honbě za kvalitou nikdy nedělala kompromisy. „S rekalibrovatelnými přímými barvami, silnými editačními funkcemi a podporou kolem 800 výstupních zařízení daváme teď naše zkušenosti k dispozici nejlepším producentům velkoplošného tisku.“


 
 

Vydání PDF editoru PACKZ 7.5
 
 
HYBRID Software vydává PACKZ 6.0
 
 
Nová verze PACKZ 4.0
 
 
Geniální plugin pro Adobe Photoshop: GMG ColorPlugin
 
 
GMG a HYBRID Software směřují k integraci GMG OpenColor a předtiskového software PACKZ pro obaly a etikety.
 
 
GMG oznamuje zahájení prodeje OpenColor: nejpřesnějšího nástroje pro simulaci tisku přímých barev
 
 
GMG ProductionSuite – Nové řešení GMG pro velkoplošný tisk se zaměřuje na zdokonalení opakovatelnosti
 
 
Výroba maket s GMG a Roland VersaUV LEC
 
 
GMG ColorProof 5.3 s novou architekturou klient-server
 
 
GMG ColorProof 5.2 a GMG ProofControl Inline
 
 
Nový Epson Stylus Pro 4900
 
 
První instalace nátiskového systému Epson s bílým inkoustem a software GMG v ČR
 
 
Standardizace tisku pomocí GMG PrintControl
 
 
GMG ColorProof 5.1
 
 
GMG nabízí profesionální shareware RapidCheck GO!
 
 
SWEL představuje Nexus 9.5
 
 
Fogra45, Fogra46 a Fogra47 v nátisku GMG
 
 
PRINTforum 2009
 
 
GMG colorProof o5
 
 
Nexus 9 ve Světě tisku