Swel
 
Novinky
GMG ColorProof 5.3 s novou architekturou klient-server
 

Tuebingen (16. prosince 2011) – Dnešním dnem je k dispozici verze 5.3 nátiskového řešení GMG ColorProof/DotProof/FlexoProof. Placený upgrade přináší architekturu klient-server, díky které je nátiskování snadnější a pohodlnější. Kromě modulu GMG WebClient obsahuje nová verze četná zlepšení v řadě aplikací např. ve vzdáleném nátiskování nebo v produkčním tisku.

GMG WebClient – větší efektivita a produktivita

WebClient umožňuje uživatelům GMG ColorProofu vůbec poprvé vytvářet, editovat a sledovat nátiskové zakázky z kteréhokoliv PC nebo Maca v podnikové síti. S ColorProofem může tak pracovat více uživatelů najednou. WebClient usnadňuje a zrychluje zejména konfiguraci přímých kanálů. Dopad změn přímých barev je vidět v náhledu zakázky. WebClient umožňuje také použití hotfolderů.

WebClient umožňuje také zkontrolovat stav jednotlivých tiskáren a dále pozastavit nebo zrušit tiskovou zakázku. Z jednoho WebClienta lze také sledovat několik nátiskových systémů GMG ColorProof.

Rychlejší a spolehlivější produkční tisk

Flexibilní kalibrační sady pro produkční tiskárny jako Roland řady LEC a VS výrazně zmenšují úsilí potřebné pro kalibraci. Kalibrační sady je nyní možné seskupit podle modelových řad tiskáren, tiskových medií a tiskových režimů. Díku tomu je možné použít jednu kalibraci pro různé tiskové a barevné režimy, rozlišení a media bez ztráty kvality.

Při tisku ve vrstvách na tiskárny řady Roland VersaCAMM VS a VersaUV LEC je nyní poprvé možné natavit všechny vrstvy v jedné zakázce. To velmi zjednodušuje a zrychluje zpracování CMYK, laku, bílé a stříbrné.

Ještě jednodušší a spolehlivější vzdálený nátisk

GMG ColorProof 5.3 seskupuje tiskárny stejné modelové řady. To znamená, že nátiskové standardy a přímé barvy lze použít na všech kompatibilních tiskárnách. To je velkým přínosem zejména pro aplikace vzdáleného nátiskování, protože na různých pracovištích je možné používat tiskárny jedné modelové řady s různou šířkou media.

Dále GMG ColorProof 5.3 zlepšuje komunikaci mezi vzdálenými systémy pomocí FTP připojení a automatického rozesílání emailů po vytištění vzdálené zakázky.

GMG ColorProof 5.3 dále optimalizuje použití nátiskových tiskáren s integrovaným měřícím přístrojem. Například kontrolní škály pro GMG ProofControl Inline se na vzdáleném pracovišti tisknou a měří zcela automaticky a vzdálený systém se rekalibruje podle potřeby.

Chráněné vzdálené zakázky zvyšují bezpečnost zpracování zákaznických dat. Na vzdáleném pracovišti je možné změnit pouze formát media, všechna ostatní nastavení jsou uzamčena. Importované zakázky a jejich nastavení se ukládají pouze na dobu vzdáleného zpracování, takže zakázkové profily se použijí pouze na odpovídající nátisk.

Efektivnější provoz

GMG ColorProof 5.3 také nabízí další vylepšení, která v každodenní práci šetří čas. Nyní je možné tisknout kontrolní škály pro integrované měřící přístroje se simulací tiskového bodu. Odpovídající standardy pro GMG ProofControl je možné vygenerovat rovnou z použitého nátiskového standardu. Dále lze při nátiskování vypnout simulaci podložky. Nová funkce "Nahradit obrázek" nyní umožňuje nahradit jednotlivé obrázky v zakázce a přitom zachovat veškeré nastavení. Takto je možné ukládat kopie manuálních zakázek a později je znovu použít. Kromě toho bylo velmi zrychleno přidělování jednotlivých kanálů přímých barev a náhled zakázek, což obecně zrychlilo konfiguraci přímých barev.


 
 

Vydání PDF editoru PACKZ 7.5
 
 
HYBRID Software vydává PACKZ 6.0
 
 
Nová verze PACKZ 4.0
 
 
Geniální plugin pro Adobe Photoshop: GMG ColorPlugin
 
 
GMG a HYBRID Software směřují k integraci GMG OpenColor a předtiskového software PACKZ pro obaly a etikety.
 
 
GMG oznamuje zahájení prodeje OpenColor: nejpřesnějšího nástroje pro simulaci tisku přímých barev
 
 
GMG ProductionSuite – Nové řešení GMG pro velkoplošný tisk se zaměřuje na zdokonalení opakovatelnosti
 
 
Výroba maket s GMG a Roland VersaUV LEC
 
 
GMG ColorProof 5.3 s novou architekturou klient-server
 
 
GMG ColorProof 5.2 a GMG ProofControl Inline
 
 
Nový Epson Stylus Pro 4900
 
 
První instalace nátiskového systému Epson s bílým inkoustem a software GMG v ČR
 
 
Standardizace tisku pomocí GMG PrintControl
 
 
GMG ColorProof 5.1
 
 
GMG nabízí profesionální shareware RapidCheck GO!
 
 
SWEL představuje Nexus 9.5
 
 
Fogra45, Fogra46 a Fogra47 v nátisku GMG
 
 
PRINTforum 2009
 
 
GMG colorProof o5
 
 
Nexus 9 ve Světě tisku