Swel
 
Novinky
Nový Epson Stylus Pro 4900
 

22. září 2010 – Společnost Epson® uvádí na trh Stylus Pro 4900 – kompaktní, 17palcovou tiskárnu, která udává nové standardy barevné přesnosti pro fotografický trh a trh nátisků. Do oblasti předtiskové přípravy, obalových technologií, reprodukce uměleckých děl, jakož i komerčním fotografům přináší tiskárna nejvyšší kvalitu tisku a pyšní se výjimečnou barevnou konzistencí, přesnou barevnou shodou a dokáže reprodukovat 98 % z celé palety barev PANTONE®1. Vysoká úroveň automatizace a výkonný mechanismus činí tiskárnu Epson Stylus Pro 4900 vysoce produktivním „tahounem" vhodným pro malou kancelář nebo do prostředí studia. Díky jednomu z nejširších barevných rozsahů na trhu je tvorba přesných nátisků či fotografií pro tiskárnu Epson Stylus Pro 4900 doslova hračkou. 11barevné inkousty Epson UltraChrome HDR a zdokonalená tisková hlava TFP zajišťují, že výtisky mají pokaždé profesionální vzhled. Tyto inkousty a technologie jsou identické s těmi, které jsou používány v produkčních tiskárnách Epson určených pro zpracování větších formátů médií do velikosti 44 palců.

Vzhledem k certifikaci automatické procesní kalibrace a barevnosti tiskárny Epson Stylus Pro 4900 neznamená automatizace výroby vzdálených nátisků snížení nároků na kvalitu. Volitelný inline SpectroProofer zajišťuje konzistentní, opakovanou barevnou přesnost při použití různých médií, rychlé vyhodnocení kontrolních proužků a barevných schémat při vytváření ICC profilů a ověřuje barevnou věrnost tisku.

Epson Stylus Pro 4900 představuje velkou posilu v oblasti produktivity, protože její produkční rychlost dosahuje 46m2/h při minimálních požadavcích na údržbu. Vysokokapacitní zásobník papíru s předním plněním usnadňuje vkládání papíru a automatizovaná výměna papíru pro vás znamená, že nemusíte ztrácet čas přepínáním mezi jednotlivými listy a papírem v rolích. Tiskárna také automaticky přepíná mezi instalovaným fotografickým a černým matným inkoustem, aby nedocházelo k zastavení tisku. Všechny inkousty jsou k dispozici v kazetách s vysokou kapacitou, které zajišťují méně častou výměnu a vyšší užitnou hodnotu.

Marco Van Niekerk, produktový manažer pro velkoformátové tiskárny ve společnosti Epson Europe, k tomu dodává: „Epson Stylus Pro 4900 nabízí uživatelům výjimečnou flexibilitu a dokáže tisknout na širokou řadu médií až do tloušťky 1,5 mm, včetně silných fotografických nebo prezentačních desek, pláten a uměleckých papírů. Uživatelé si mohou zvolit podávání papíru, které bude nejlépe vyhovovat jejich potřebám a mají na výběr z kazetových zásobníků, horních či spodních ručních podavačů nebo papíru v rolích.”

Tiskárna Epson Stylus Pro 4900 splňuje podmínky programu ENERGY STAR a její energetická účinnost umožňuje uživatelům ušetřit peníze, být ohleduplnější k životnímu prostředí a udržet nízkou spotřebu elektrické energie.

Souhrn nejdůležitějších vlastností:
• 11barevná inkoustová sada UltraChrome HDR
• 98% PANTONE pokrytí
• Spolehlivá zdokonalená tisková hlava TFP
• Rychlost tisku 46 m² za hodinu
• Vysokokapacitní kazetový zásobník s předním plněním
• Vysokokapacitní kazety o obsahu 200 ml
• Volitelný inline SpectroProofer
• Automatické přepínání mezi jednotlivými listy a rolemi papíru
• Automatické přepínání mezi předinstalovaným fotografickým a matným černým inkoustem
• Vyhovuje programu ENERGY STAR
• Výběr podávání papíru - kazetový zásobník, horní a přední ruční podavač nebo role papíru
• Tisk na média o tloušťce až 1,5 mm

 
 

Vydání PDF editoru PACKZ 7.5
 
 
HYBRID Software vydává PACKZ 6.0
 
 
Nová verze PACKZ 4.0
 
 
Geniální plugin pro Adobe Photoshop: GMG ColorPlugin
 
 
GMG a HYBRID Software směřují k integraci GMG OpenColor a předtiskového software PACKZ pro obaly a etikety.
 
 
GMG oznamuje zahájení prodeje OpenColor: nejpřesnějšího nástroje pro simulaci tisku přímých barev
 
 
GMG ProductionSuite – Nové řešení GMG pro velkoplošný tisk se zaměřuje na zdokonalení opakovatelnosti
 
 
Výroba maket s GMG a Roland VersaUV LEC
 
 
GMG ColorProof 5.3 s novou architekturou klient-server
 
 
GMG ColorProof 5.2 a GMG ProofControl Inline
 
 
Nový Epson Stylus Pro 4900
 
 
První instalace nátiskového systému Epson s bílým inkoustem a software GMG v ČR
 
 
Standardizace tisku pomocí GMG PrintControl
 
 
GMG ColorProof 5.1
 
 
GMG nabízí profesionální shareware RapidCheck GO!
 
 
SWEL představuje Nexus 9.5
 
 
Fogra45, Fogra46 a Fogra47 v nátisku GMG
 
 
PRINTforum 2009
 
 
GMG colorProof o5
 
 
Nexus 9 ve Světě tisku