Swel
 
Novinky
GMG oznamuje zahájení prodeje OpenColor: nejpřesnějšího nástroje pro simulaci tisku přímých barev
 

Řadu let vyvíjená technologie založená na spektrálních datech vytváří nejkvalitnější mnohobarevné profily, které umožňují simulaci tiskového chování různých tiskových parametrů – bez nutnosti měření charakteristiky každého tiskového stroje pomocí specifických škál.


7. listopadu 2012, Tübingen – Firma GMG, přední firma vyvíjející a dodavající špičková řešení color managementu, oznámila zahájení prodeje GMG OpenColor, softwarového systému, který nabízí přesnou a spolehlivou simulaci přímých barev – a to snadněji než ostatní systémy.

Zatímco výroba barevně věrných nátisků je v řadě tiskových aplikací poměrně snadný proces – zejména při použití GMG ColorProof – výroba barevně věrných nátisků v obalařině je stále dost obtížná. Obaláři používají čím dál tím víc mnohobarevný tisk. Standardizace neexistuje, protože se často používají přímé barvy a vlastní palety s více než 4 barvami, a dále celá řada tiskových procesů a materiálů. Palety se často skládají pouze z přímých barev bez CMYKu. Kromě toho zadavatelé vyžadují přísné tolerance a spolehlivou reprodukci svých značkových barev, což vyžaduje dobrou znalost přetisku – chování barev, když se tisknou přes sebe. A ofset se nepřetiskuje stejně jako hlubotisk – tloušťka filmu nanášené barvy a vlastnosti trappingu se značně liší. Tiskárny a obalářské firmy tak stráví nesmírnou spoustu času měřením charakteristik tiskových strojů pro všechny možné varianty zakázek, což zahrnuje celou řadu materiálů od papíru po folie. Tento proces je nákladný, zdlouhavý a nespolehlivý.

„Všichni v obalářském dodavatelském řetězci od zadavatelů přes agentury po tiskaře se potýkají s celou řadou tiskových problémů,“ podotýká Victor Asseiceiro, ředitel Business Unit Packaging. „Musejí pracovat s celou řadou tiskových parametrů a s měnícím se počtem barev, včetně CMYK a přímých barev. GMG OpenColor nabízí snadno použitelné řešení nátisku. Zadavatelé očekávají vysokou věrnost barev a je jim jedno, jak se tisknou. GMG OpenColor je navržen k tomu, aby v obalařině vyřešil tento složitý proces, kde snadno dochází k chybám.“

GMG OpenColor nabízí přesnou s spolehlivou simulaci přímých barev, přetisku a interakce barev. Vytváří špičkové mnohobarevné profily simulující chování různých tiskových technologií a materiálů – případně bez použití charakteristiky tiskového stroje. Unikátní barevný model vycházející ze spektrálních dat dává lepší simulaci barev než kterékoli jiné řešení nátisku na trhu.

Nové algoritmy spektrálního modelování jsou propojeny se spektrálním měřením barev, které analyzuje spektrální vlastnosti každé tiskové barvy a také kolorimetrické vlastnosti materiálu. Naměřené informace se aplikují na určitý tiskový proces (flexotisk, ofsetový tisk, hlubotisk). Potom se přidají specifické informace daného procesu (pořadí barev, trapping, rastr atd.), a pak se simuluje finální tisk. Proces výroby profilu se zkrátí z dní na minuty a nejsou k tomu potřeba hluboké odborné znalosti. A pokud bude třeba, lze výsledky zpřesnit dodatečným měřením přetisku, a vyhovět tak zvýšeným požadavkům zákazníka na kvalitu.

GMG OpenColor nabízí značnou úsporu času a spolehlivé výsledky tisku. GMG OpenColor dokáže přesně simulovat všechny barvy grafického designu na jednom nátisku, čímž snižuje jak náročnost výroby tak nutný počet nátisků. Následně zjednodušuje komunikaci o barvách mezi partnery v dodavatelském řetězci. Při tisku je snadnější dosáhnout shody barev a odpadají tiskové zkoušky. Díky spolehlivým výsledkům se zvyšuje se spokojenost zákazníků a snižují se náklady.

Verze GMG OpenColor
OpenColor má volitelné moduly pro různé tiskové technologie zahrnující ofsetový tisk, flexotisk a hlubotisk. Každý modul má vlastní specifický algoritmus výpočtu profilů. Jednu tiskovou technologii je třeba si vybrat, ale je možné si koupit všechny moduly.

GMG OpenColor se dodává ve verzích Basic nebo Plus. Verze Plus nabízí další funkce, které ještě dále zvyšují kvalitu a splňují specifické nároky. Jsou to:
•    Průvodce vytvářením profilu, který zajistí plnou kontrolu nad procesem profilace
•    Možnost ruční editace profilů; např. chování přetisku materiálu nebo korekce nárůstu tiskového bodu.
•    Vylepšené testovací tiskové škály dále zvyšující přesnost simulace přetisku. Přímé barvy je možné charakterizovat pomocí škál obsahujících přetisky.
•    Export statických MXN profilů, které lze používat samostatně, a které se zároveň nemohou dynamicky – nebo omylem – změnit.

„Jelikož GMG OpenColor umí předvídat chování barev při přetisku, umožňuje tak předtiskovým firmám i tiskárnám snížit počet barev v zakázkách a použít menší počet barev v tisku, aniž by ohrozily kritické značkové barvy. Zatím byl tento proces velmi nákladný jak časově, tak finančně,“ vysvětluje Asseiceiro. „Přesné nátisky pomáhají správně připravit data, flexografické desky a hlubotiskové válce. Riziko nutnosti zastavení výroby kvůli špatným deskám je mnohem nižší. Nejlepší na tom je, že OpenColor nabízí jednoduchou výrobu nátisků a snadnou tvorbu profilů – opravdu pro každého.“


 
 

Vydání PDF editoru PACKZ 7.5
 
 
HYBRID Software vydává PACKZ 6.0
 
 
Nová verze PACKZ 4.0
 
 
Geniální plugin pro Adobe Photoshop: GMG ColorPlugin
 
 
GMG a HYBRID Software směřují k integraci GMG OpenColor a předtiskového software PACKZ pro obaly a etikety.
 
 
GMG oznamuje zahájení prodeje OpenColor: nejpřesnějšího nástroje pro simulaci tisku přímých barev
 
 
GMG ProductionSuite – Nové řešení GMG pro velkoplošný tisk se zaměřuje na zdokonalení opakovatelnosti
 
 
Výroba maket s GMG a Roland VersaUV LEC
 
 
GMG ColorProof 5.3 s novou architekturou klient-server
 
 
GMG ColorProof 5.2 a GMG ProofControl Inline
 
 
Nový Epson Stylus Pro 4900
 
 
První instalace nátiskového systému Epson s bílým inkoustem a software GMG v ČR
 
 
Standardizace tisku pomocí GMG PrintControl
 
 
GMG ColorProof 5.1
 
 
GMG nabízí profesionální shareware RapidCheck GO!
 
 
SWEL představuje Nexus 9.5
 
 
Fogra45, Fogra46 a Fogra47 v nátisku GMG
 
 
PRINTforum 2009
 
 
GMG colorProof o5
 
 
Nexus 9 ve Světě tisku