Swel
 
Novinky
GMG ColorProof 5.2 a GMG ProofControl Inline
 

Tübingen (04. října 2010) - Společnost GMG, dodavatel high-end řešení pro nátiskování a správu barev, představuje na výstavě Graf Expo v Chicagu od 3. do 6. října 2010 novou verzi svého nátiskového software GMG ColorProof 5.2. Mezi významné novinky verze 5.2 patří například začlenění nového Adobe ® PDF Print Engine 2.5 a podporu nových tiskáren Epson Stylus Pro 4900, 7890 a 9890. Obaláři dále ocení řadu vylepšení modulu SpotColor Editoru.

GMG ColorProof 5.2 je kompatibilní s úplně novým modulem GMG ProofControl Inline, podporuje nedávno představené tiskárny Epson 4900, 7890, 9890, stejně jako tiskárny Epson 7900 a 9900 s integrovaným spektrofotometrem. Nový software šetří čas automatizovanou certifikací nátisků. Softwarové moduly ProofControl Inline a GMG AutoCalibrationWizard zároveň zajištují automatickou kalibraci tiskárny.

Verze 5.2 bude k dispozici ke koupi na konci tohoto roku.

Integrace Adobe ® PDF Print Engine 2.5

Adobe ® PDF Print Engine 2.5 podporuje nejnovější technologie a specifikace PDF formátu a zajišťuje výjimečnou spolehlivost při nátiskování graficky složitých efektů vytvořených libovolnou aplikací. Zaručuje nejvyšší kompatibilitu s Adobe ® Creative Suite 5.

Vylepšený SpotColor Editor

GMG ColorProof 5.2 obsahuje nové, pokročilé nástroje pro odbornou manipulaci s přímými barvami, které zvyšují efektivitu, šetří čas a minimalizují chyby. Lze v něm vytvořit databázi přímých barev pro normalizované odstíny papíru, které se uplatní při nátiskování pomocí GMG MX profilů . Novinkou je možnost exportu zprávy o přímých barvách, která obsahuje jméno přímé barvy, hodnoty CMYK, cílové a aktuální hodnoty Lab a informaci, zda je přímá barva mimo gamut tiskárny a její odchylku ΔE.

Podpora tiskáren Epson Stylus Pro 4900, 7890 a 9890

Nové tiskárny Epson Stylus Pro 4900 (17''), 7890 (24'') a 9890 (44'') s interním spektrofotometrem lze s pomocí GMG AutoCalibrationWizardu kalibrovat automaticky bez nutnosti zásahu uživatele. Díky svému velmi širokému barevnému gamutu umožňuje tiskárna Epson 4900 přesnou simulaci nasycených přímých barev a je velmi vhodná pro barevně nepřesnější vzdálené nátiskování. Unikátní kombinace ovladače tiskárny GMG, softwarového modulu GMG AutoCalibrationWizard a technologie GMG ProofStandard přináší vzdálený nátisk s nejvyšší možnou spolehlivostí a efektivitou.

 U tiskáren Epson Stylus Pro 4900, 7890 a 9890 uživatelé ocení při srovnání s předchozí generací tiskáren zejména vyšší rychlost tisku a tedy zvýšení produktivity.

Plně automatické nátiskování s GMG ProofControl Inline

GMG ProofControl Inline je doplňující modul pro GMG ColorProof 5.2, který umožňuje plně automatické nátiskování a rychlou, bezchybnou certifikaci nátisků u tiskáren Epson Stylus Pro s integrovaným měřicím zařízením.

GMG ProofControl Inline automatizuje výběr správných referenčních hodnot a ruční tisk štítků v tiskárně Epson. Výsledky měření může uživatel vidět v GMG ColorProofu, přičemž výsledky měření z několika instalací GMG ColorProofu 5.2 mohou být uloženy v jedné centrální databázi. Pokud certifikace nátisku selže, dojde k automatické rekalibraci tiskárny.

GMG ProofControl Inline je k dispozici již od počátku pro tiskárny Epson Stylus Pro 4900, 7900, 9900, 7890 nebo 9890 s integrovaným spektrofotometrem. Díky omezenému zásahu uživatele lze nátiskový systém úspěšně nasadit do provozů s méně kvalifikovanou obsluhou nebo menší znalostí digitálního nátisku. Například v reklamních agenturách, ve vydavatelstvích nebo v marketingových odděleních.

U tiskáren řízených pomocí GMG ColorProof 5.2, které nemají integrovaný měřicí přístroj, lze stále používat GMG ProofControl, který je oblíbeným nástrojem pro ověřování kvality nátisků. V instalacích s různými typy tiskáren lze používat GMG ProofControl Inline ve spolupráci s GMG ProofControl verze 1.5 a novější.

Podle Paula Willemse, generálního ředitele společnosti GMG GmbH & Co KG, „splňuje implementace nejnovějších funkcí v GMG ColorProof 5.2 rostoucí požadavky uživatelů na více automatizované nátiskové workflow, na velmi snadné používání jakéhokoli software, a neustále vyšší nároky na produktivitu, úsporu času a nákladů, které se stále více a více stávají rozhodujícími faktory úspěchu společnosti. Jsme proto přesvědčeni, že naše nová verze GMG ColorProof 5.2, proslulá nejvyšší možnou kvalitou kontraktačních nátisků a spolehlivostí produkce podle našich přísných standardů kvality, představuje v tomto směru milník."


 
 

Vydání PDF editoru PACKZ 7.5
 
 
HYBRID Software vydává PACKZ 6.0
 
 
Nová verze PACKZ 4.0
 
 
Geniální plugin pro Adobe Photoshop: GMG ColorPlugin
 
 
GMG a HYBRID Software směřují k integraci GMG OpenColor a předtiskového software PACKZ pro obaly a etikety.
 
 
GMG oznamuje zahájení prodeje OpenColor: nejpřesnějšího nástroje pro simulaci tisku přímých barev
 
 
GMG ProductionSuite – Nové řešení GMG pro velkoplošný tisk se zaměřuje na zdokonalení opakovatelnosti
 
 
Výroba maket s GMG a Roland VersaUV LEC
 
 
GMG ColorProof 5.3 s novou architekturou klient-server
 
 
GMG ColorProof 5.2 a GMG ProofControl Inline
 
 
Nový Epson Stylus Pro 4900
 
 
První instalace nátiskového systému Epson s bílým inkoustem a software GMG v ČR
 
 
Standardizace tisku pomocí GMG PrintControl
 
 
GMG ColorProof 5.1
 
 
GMG nabízí profesionální shareware RapidCheck GO!
 
 
SWEL představuje Nexus 9.5
 
 
Fogra45, Fogra46 a Fogra47 v nátisku GMG
 
 
PRINTforum 2009
 
 
GMG colorProof o5
 
 
Nexus 9 ve Světě tisku